Pogrzeb świecki

Pogrzeb świecki to ceremonia bez udziału osób duchownych oraz elementów związanych z religią. Taka forma pogrzebu jest alternatywą dla osób, które za życia nie wyznawały żadnej wiary lub nie chcą, aby na ich pogrzebie pojawiały się obrzędy religijne.

Pogrzeb świecki przebiega w taki sposób, że uwaga jego uczestników jest skupiona przede wszystkim na osobie Zmarłej. Integralnym elementem tego typu uroczystości jest mowa pogrzebowa, będąca podsumowaniem życia drugiego człowieka. W przemowie pożegnalnej można wyrazić też wdzięczność i pokazać więź, jaka nas łączyła z drugim człowiekiem. Jeżeli rodzina lub przyjaciele nie są w stanie odczytać mowy pogrzebowej, czynność tę może przejąć na siebie Mistrz Ceremonii – osoba odpowiedzialna za obsługę ceremonii.

Zakład pogrzebowy Gabriel z Zawiercia od lat pomaga w organizacji pogrzebów świeckich, które zawsze przeprowadzane są pięknie i z wielką godnością. Ponadto pracownicy naszego zakładu współpracują z najlepszymi mistrzami ceremonii, którzy dzięki doświadczeniu i naturalnym zdolnościom oratorskim dają gwarancję, że to spersonalizowane pożegnanie drugiego człowieka będzie niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich osób, które w nim uczestniczą.

pogrzeby swieckie
error: Content is protected !!